Aukioloajat

VisitKouvola palvelee ma - pe klo 9:00 - 15:00

Puhelin: 020 615 5295
matkailu@kouvola.fi

 

Päivi Oksanen

Matkailuneuvoja

Matkailuneuvonta, markkinointi, some (fb), nettisivujen päivitys, matkanjärjestäjä-ja mediayhteistyö

020 615 8401

paivi.oksanen@kouvola.fi

Alexei Potapov

Matkailuneuvoja

Matkailuneuvonta, Venäjän markkinointi, matkanjärjestäjä- ja mediayhteistyö

020 615 7719

alexei.potapov@kouvola.fi

Raija Sierman

Matkailupäällikkö

Vastuualueet: matkailumarkkinointi, matkailun kehittämishankkeet, matkailuneuvonnan kehittäminen, sidosryhmät ja yritysyhteistyö.  Projektipäällikkö 1) Lähilomailun Väylä -hanke (Kimolan kanava) 2) Paalupaikka - valmistautuminen MotoGP:hen yritysyhteistyön kannalta.

020 615 8254

raija.sierman@kouvola.fi

Charissa McCarron

Asiantuntija

Kokous- ja tapahtumapalvelut

020 615 7518

charissa.mccarron@kouvola.fi

Reijo Saksa

Asiantuntija

Kasvua tapahtumiin e-työkalupakki -hankkeen projektipäällikkö. Tapahtuma-alan digitaalinen toimintaympäristö.

020 615 1273

reijo.saksa@kouvola.fi

Kirsi Vainio

Viestintä- ja markkinointipäällikkö

Viestintä ja VisitKouvola -yksikön esimies.

020 615 5885

kirsi.vainio@kouvola.fi

Asiantuntija

Anu Hjelt

Käyrälammen alueen ja ulkoilureittiverkoston kehittäminen. Luontomatkailun ja yritysyhteistyön edistäminen. Virkistyskäytön yhteyshenkilö.

020 615 6642

anu.hjelt@kouvola.fi

Projektipäällikkö

Mikko Kiirikki

Sustainable Travel Kymenlaakso -hankkeen toteutuksesta ja hallinnoinnista vastaaminen sekä toimiminen luontomatkailun asiantuntijana

020 615 9070

mikko.kiirikki@kouvola.fi