Hyvinvointi ja Työhuoneet

Hyvinvointi ja Työhuoneet

Taideruukki

Taideruukissa toimivat hyvinvointialan yrittäjät ottavat vastaan asiakkaita sopimuksen mukaan ja järjestävät talossa usein erilaisia keskustelutilaisuuksia, kursseja ja koulutuksia. Taideruukki on myös käsityöläisten, suunnittelijoiden ja muiden luovan alan yrittäjien toimipaikka työhuoneineen.

HYVINVOINTIA, KEHON JA MIELEN HUOLTOA TAIDERUUKISSA

Toimintavoima Oy | Teatteri- ja draamaohjaaja, leikkilähetti Piia Kleimola
​www.toimintavoima.fi | piia.kleimola@toimintavoima.fi

Voimavintti | Voimasulka - Hannele Jokiranta, Anipro/Anitta Tähti-Niemi
www.voimasulka.inetti.fi | voimasulka@luukku.com

TYÖHUONEET

Capricorn Design Oy | Design & Media Capricorn - Sisustus- ja graafinensuunnittelija Pia Hiltunen
www.capricorn.fi | info@capricorn.fi

Elinan Paja - Kalusteiden entisöijä Elina Perälä
www.elinanpaja.fi | elina@elinanpaja.fi

Helin Kulla Photography - Valokuvaaja Helin Kulla
www.helinkulla.com | helin.kulla@gmail.com

LETHERgo - Koru- ja asustesuunnittelija Ulla Metiäinen
www.lethergo.fi | lethergonahkakorut@gmail.com

Littlebitdesign - Koru- ja pienesinesuunnittelu Anniki ja Ulf Jensen-Munk
www.littlebitdesign.com | info@littlebitdesign.com

Mainostoimisto Creanda - Graafikko Amanda Hyökki
www.creanda.fi | amanda.hyokki@creanda.fi

Mediakomeetta | Valokuvaaja Marja Seppälä
www.komeetta.eu | marjas@saunalahti.fi

PL Style - Tekstiilisuunnittelija Paula Liikanen
stylebypl@gmail.com

Siniin - Käsityöläinen Sini Inkeroinen
sini@siniin.fi

Unelma Suuri - Lasimuotoilija Suvi Rautjoki
suvi.rautjoki@gmail.com


 

 

 

Sulje

Varaustiedustelu

Varaustiedutelun kuvausteksti

Sulje

040 1769 289

Sulje

Sijainti

Taideruukki

Kyminväylä 2
45700 Kuusankoski

Cafe Ruukitar
ma-pe 6.30-16.30
la 10-15
su suljettu

Näyttelyt ja TaideTupa PikkuSelma
ti-pe klo 11-17
la-su klo 12-17

Puodit Ruukin Puoti ja Vintage Frilla
to-pe 11-17
la-su 12-16