Hyvinvointi ja Työhuoneet

Hyvinvointi ja Työhuoneet

Taideruukki

0 €

Taideruukissa toimivat hyvinvointialan yrittäjät ottavat vastaan asiakkaita sopimuksen mukaan ja järjestävät talossa usein erilaisia keskustelutilaisuuksia, kursseja ja koulutuksia. Taideruukki on myös käsityöläisten, suunnittelijoiden ja muiden luovan alan yrittäjien toimipaikka työhuoneineen.

HYVINVOINTIA, KEHON JA MIELEN HUOLTOA TAIDERUUKISSA

Hyvinvointitila Kesäniemi - Kirsi Kesäniemi
kesaniemi.kirsi@gmail.com

Pilatesohjaaja Janne Raukola
janne.raukola@gmail.com 

Toimintavoima Oy | Teatteri- ja draamaohjaaja, leikkilähetti Piia Kleimola
​www.toimintavoima.fi | piia.kleimola@toimintavoima.fi

Voimavintti | Voimasulka ja Satucorento - Voimavarakouluttajat Hannele Jokiranta ja Kirsi Lonka
www.voimasulka.inetti.fi | voimasulka@luukku.com | satucorento

TYÖHUONEET

Capricorn Design Oy | Design & Media Capricorn - Sisustus- ja graafinensuunnittelija Pia Hiltunen
www.capricorn.fi | info@capricorn.fi

Elinan Paja - Kalusteiden entisöijä Elina Perälä
www.elinanpaja.fi | elina@elinanpaja.fi

GemoIvy - Nahkamateriaalin maahantuonti Ivette Garcia
www.gemoivy.fi | info@gemoivy.fi

Helin Kulla Photography - Valokuvaaja Helin Kulla
www.helinkulla.com | helin.kulla@gmail.com

LETHERgo - Koru- ja asustesuunnittelija Ulla Metiäinen
www.lethergo.fi | lethergonahkakorut@gmail.com

Littlebitdesign - Koru- ja pienesinesuunnittelu Anniki ja Ulf Jensen-Munk
www.littlebitdesign.com | info@littlebitdesign.com

Mainostoimisto Creanda - Graafikko Amanda Hyökki
www.creanda.fi | amanda.hyokki@creanda.fi

Mediakomeetta | Valokuvaaja Marja Seppälä
www.komeetta.eu | marjas@saunalahti.fi

Meidän Studio - Suunnittelutoimisto​
www.meidanstudio.com | info@meidanstudio.com

PL Style - Tekstiilisuunnittelija Paula Liikanen
stylebypl@gmail.com

Siniin - Käsityöläinen Sini Inkeroinen
sini@siniin.fi

Tuuli Design | Tekstiilisuunnittelija Milja Järvensivu
miljatuuli@hotmail.com

Unelma Suuri - Lasimuotoilija Suvi Saareks
www.unelmasuuri.fi | suvi.saareks@unelmasuuri.fi


 

 

 

Sulje

Varaustiedustelu

Varaustiedutelun kuvausteksti

Sulje

040 1769 289

Sulje

Sijainti

Taideruukki

Kyminväylä 2
45700 Kuusankoski

Cafe Ruukitar
ma-pe 6.30-16.30
la-su 12-16

Näyttelyt
ti-pe klo 11-17
la-su klo 12-17

Ruukinportin kirpputori
ma-pe klo 11-18
la klo 10-15
su klo 12-15

Puodit avoinna
ke-pe klo (11) 12-17
la-su klo 12-16